VZP Plus Telemedicína

Používáte Medevio? Jak můžete při používání aplikace efektivně využít nový kód 01305?

Obsah činností zahrnutých v novém distančním kódu 01305 lze odbavit přes Medevio bez nutnosti dalšího telefonického nebo e-mailového kontaktu.

Tak například:

COVID-19

Podmínky úhrady určitě splňují naše dotazníky příznaků COVIDU-19, na něž lékař odpoví v chatu např. takto: „Sledujte teplotu, při 38+ si vezměte Paralen, tlumte kašel Mucosolvanem a za 3 dny mi napište.“ Minimální úhrada bodu VPL je 1,20 Kč, takže ZP hradí 164 Kč.

Běžné respirační infekce, u nichž lékař nastaví léčbu

Tímto způsobem je možné provádět vzdálenou kontrolu všech nekomplikovaných infekcí, když se zdravotní stav pacienta nezhoršuje. Pacient přes Medevio zašle příznaky, teplotu a lékař ordinuje volně prodejné léky. Pacient do 48 hodin zašle aktuální stav, pokud se nezlepšuje, přichází do ordinace na vyšetření (CRP, výtěr z krku, vyšetření moči, apod.).

Kontroly nekomplikovaných hypertoniků

Přes Medevio lze dostávat od hypertoniků 1× za 2 měsíce (výkon je hrazen u jednoho pojištěnce maximálně 6×/rok) hodnoty domácího měření tlaku a zpětně jim napsat: „Pokračujte v nastavené léčbě,“ nebo: „Přijďte na kontrolu tehdy a tehdy,“ a pacienta přes Medevio rovnou objednat. Výše úhrady je 164 Kč / 1 konzultaci (1 výkon). Průměrná ordinace praktického lékaře může mít cca 200 pacientů s vysokým krevním tlakem, což znamená 200 × 6 ×164 Kč, a to je téměř 200 000 Kč/rok.

Pediatrie – běžné respirační infekce

Již dnes rodiče přes Medevio posílají pediatrům ve většině případů požadavky na konzultace zdravotního stavu a často akutních obtíží. Těch průměrně měsíčně vyřídí jeden pediatr používající Medevio 290. Pediatr tedy přes Medevio získá anamnézu a popis příznaků, doporučí iniciální léčbu (režimová opatření, volně prodejné léky) a rodiče opět cca do 48 hodin zašlou zprávu o aktuálním vývoji. Podle ní se pokračuje v domácím léčení nebo dítě přichází do ordinace. Pokud by pediatr takto přes Medevio provedl 5 konzultací denně, znamená to jen na tomto výkonu příjem 4 100 Kč za týden.

Toto jsou zatím dotazníky, jež jsou součástí základního plánu, který je zdarma. V rámci našich placených funkcí, jako je např. kalendář, nabízíme hlavně efektivní práci s kalendáři nebo upomínkami, aby pacienti nezapomněli dorazit do ordinace či vám poslat informace o tom, jak se vyvíjí jejich zdravotní stav.

Ukázka konzultace zdravotního stavu dítěte v aplikaci Medevio

Co nabízíme nad rámec základní verze?

Za 699 Kč měsíčně tak můžete například přes Medevio obeslat všechny své hypertoniky a vystavit jim časové sloty na telefonickou konzultaci. Oni se přihlásí a předem vám zašlou hodnoty domácího měření krevního tlaku.

V takových nebo jiných případech můžete podle potřeby využít i videohovor, který je také součástí placené verze.

Praktikům i pediatrům zabere vyřízení takovýchto požadavků průměrně 2 minuty času. Aplikace je uzpůsobena snadnému předávání informací do ambulantního softwaru. Zajímá vás, jak vám může Medevio pomoci ve vaší ordinaci? Ozvěte se nám.

Založte si testovací ordinaci Kontaktovat Medevio

Další články